Skocz do zawartości
LM.plWiadomościBudowa nowego cmentarza znów się opóźni. Będzie nowy wykonawca

Budowa nowego cmentarza znów się opóźni. Będzie nowy wykonawca

Dodano: , Żródło: LM.pl
Budowa nowego cmentarza znów się opóźni. Będzie nowy wykonawca
Cmentarz

Miasto Konin odstąpiło od umowy z wykonawcą dokumentacji na nowy cmentarz komunalny. – Był nieterminowy, wykonywał zadania niezgodnie z umową – tłumaczył we wtorek Rafał Oblizajek z Wydziału Gospodarki Komunalnej. Oznacza to kolejne opóźnienia w budowie nowej nekropolii.

O sprawę cmentarza pytał podczas wtorkowego posiedzenia komisji Rady Miasta Konina radny Jarosław Sidor (niezrzeszony). – My nie mamy jeszcze nawet dokumentacji projektowej, nie mówiąc nawet o środkach finansowych. Rozumiem, musimy myśleć o żywych, ale nie możemy zapominać o osobach, które odejdą i nie będzie gdzie ich pochować.

Z budżetu Konina na ten rok usunięte ma być ponad 300 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej tej inwestycji. Wcześniej miasto przez ponad rok szukało wykonawcy i dokładało kolejne pieniądze z budżetu, by sprostować wymaganiom finansowym chętnych firm. W lutym w końcu udało się znaleźć wykonawcę, ale niedługo później umowa z nim została rozwiązana. Jak tłumaczył we wtorek Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, był on nieterminowy i wykonywał zadania niezgodnie z umową.

Nowy przetarg ma być ogłoszony w październiku. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku podpiszemy nową umowę – mówił Rafał Oblizajek. Zapewniał również, że obecny cmentarz przy ul. Staromorzysławskiej zapełnia się w wolniejszym tempie, niż było to przewidywane.

Nowy cmentarz ma powstać obok ul. Marantowskiej w północnej części Konina na ponad 20-hektarowej działce. Jego budowa ma być przeprowadzona w dwóch etapach. Oprócz samych kwater w nekropolii mają powstać tereny zielone, parkingi na co najmniej sto miejsc, dom przedpogrzebowy, ossarium, kolumbaria i budynek spopielarni (więcej o planach miasta przeczytać można TUTAJ).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole