WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Uczcili rocznicę. Wypuścili w niebo biało-czerwone balony

Dodano: 4.06.2019 20:53
Źródło: LM.pl

Biało-czerwone balony dla uczczenia 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów. - Apeluję, szanujmy to zwycięstwo i swoje osiągnięcia. Nie otwierajmy polskiego piekła, bąźdzmy w Koninie razem – mówi poseł Tomasz Nowak.

Członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej, ale też mieszkańcy Konina spotkali się dzisiaj na rondzie im. Tadeusza Mazowieckiego.

- To już czwarte nasze spotkanie – przypominał Henryk Drzewiecki. - 4 czerwca 1989 roku naród polski postanowił powiedzieć „sprawdzam” ówczesnej władzy i to okazało się dla niej nokautem. Jesteśmy beneficjentami tych 30 lat wolności. Możemy się cieszyć swobodami obywatelskimi, jeszcze...- dodał.

Wśród osób, które pojawiły się przy rondzie nie zabrakło prezydenta Konina.

- Będąc młodym człowiekiem poczułem moc. Miałem kartkę wyborczą, której mogłem użyć i wiedziałem, że mam możliwość ukształtowania nowej rzeczywistości Polski. Ja z tego skorzystałem – mówił Piotr Korytkowski. - Symbolem tych wszystkich przemian jest Tadeusz Mazowiecki. Pamiętajmy o bohaterach tamtych czasów. Nie dopuścimy do wygumkowania Lecha Wałęsy – dodał.

Poseł Tomasz Nowak podziękował natomiast koninianom, którzy w 1989 roku „opowiedzieli się po stronie wolności i byli zaangażowani w tworzenie ruchu oporu”. Przypomniał, że przed Polską nowe wyzwania.

- Walczymy o demokrację. Bądźmy razem w tej jednej płaszczyźnie – mówił Tomasz Nowak.

W spotkaniu wzięła też udział Janina Jagodzińska, która 30 lat temu współtworzyła historię kraju.

- Weszłam do polityki po okresie hibernacji z czasów PRL-u, właśnie dla Tadeusza Mazowieckiego. Miałam to szczęście, że poznałam go osobiście. Uczestniczyłam w jego kampanii wyborczej. Oceniając dzisiejsze władze wiem, że ludzi tego formaty tam nie ma – podkreśliła Janina Jagodzińska.

Zwieńczeniem uroczystości było wypuszczenie w niebo biało-czerwonych balonów i odśpiewanie hymnu.

slajd 1 z 16
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie mogę na nich patrzeć.Słowa niecenzuralne cisną się na usta.
Dodano: 4.06.2019 21:14    Przez: ~polka 89
Tyle zanieczyszczeń w morzach i oceanach,zwierzęta umierają od plastiku, a tu w Koniowie jeszcze im mało, bo lansik najważniejszy. Powinni wszyscy dostać po 50 tysięcy mandatu za zanieczyszczeniem środowiska.
Dodano: 4.06.2019 21:30    Przez: ~Ostro karać
Upał.Amfiteatr się wali,basen zasypany a tu wincyj festynów i balonów i drzewek i wszystkiego wincyj
Dodano: 4.06.2019 21:54    Przez: ~mieszkanka
A Kwaśniewski z Wałęsą nie dojechali ? Szkoda
Dodano: 4.06.2019 21:38    Przez: ~olo
Świętuja jak Ciebie i 39 milionów Polaków zrobili w konia 4 czerwca 1992 odwołując rząd Olszewskiego i misinstra Macierewicza zanim ujawnili agenturę SB. Dobrze pamietam słowa,Wałesy do Macierewicza jak bronił agentów SB, jak znie hęcał do publikacji skt, jak tłumaczył iż SB robiło w latach 70-tych fałszyki! Oj Boluś, Boluś jak to koło się zatoczyło. Twoich akt nie spalili.
Dodano: 4.06.2019 23:15    Przez: ~Ech

KOMENTARZE

Nie mogę na nich patrzeć.Słowa niecenzuralne cisną się na usta.
Dodano: 04.06.2019 21:14    Przez: ~polka 89
Mi też się cisną,ta cała propaganda o wielkim przełomie,o mazowieckim ( byłem wtedy w 7 klasie podstawówki.. i jak widziałem ten rzekomo pierwszy antykomunistyczny rząd ... złożony z samych przedstawicieli narodu wybranego.... to coś mi tu nie grało).. pozdrawiam wszystkich którzy wtedy myśleli tak jak ja... to my mieliśmy rację!!!!!
Dodano: 05.06.2019 00:56    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Najlepszy jest tam Agent SB "Aktor" Nowak co donosił na ludzi solidarności ha ha ha. PO wstydu nie macie , honoru ani przyzwoitości.
Dodano: 05.06.2019 20:23    Przez: ~mieszkaniec
Tyle zanieczyszczeń w morzach i oceanach,zwierzęta umierają od plastiku, a tu w Koniowie jeszcze im mało, bo lansik najważniejszy. Powinni wszyscy dostać po 50 tysięcy mandatu za zanieczyszczeniem środowiska.
Dodano: 04.06.2019 21:30    Przez: ~Ostro karać
To samo pomyślałem, ukarać to towarzystwo mandatami !!!
Dodano: 05.06.2019 08:56    Przez: ~Y
Szkoda ,że nie krzyczałeś karać za zaśmiecanie środowiska gdy policja na rozkaz ministra Zielińskiego siedziała i wycinała konfeti
Dodano: 05.06.2019 18:32    Przez: ~Do ostro karać
A Kwaśniewski z Wałęsą nie dojechali ? Szkoda
Dodano: 04.06.2019 21:38    Przez: ~olo
Świętuja jak Ciebie i 39 milionów Polaków zrobili w konia 4 czerwca 1992 odwołując rząd Olszewskiego i misinstra Macierewicza zanim ujawnili agenturę SB. Dobrze pamietam słowa,Wałesy do Macierewicza jak bronił agentów SB, jak znie hęcał do publikacji skt, jak tłumaczył iż SB robiło w latach 70-tych fałszyki! Oj Boluś, Boluś jak to koło się zatoczyło. Twoich akt nie spalili.
Dodano: 04.06.2019 23:15    Przez: ~Ech
Błędy w każdym artykule Lm to jakiś wymóg redakcyjny? :)
Dodano: 04.06.2019 21:45    Przez: ~pok
Upał.Amfiteatr się wali,basen zasypany a tu wincyj festynów i balonów i drzewek i wszystkiego wincyj
Dodano: 04.06.2019 21:54    Przez: ~mieszkanka
Żal wam bo wy nic w tym mieście jako wyznawcy pis nie potraficie zrobić.Co inicjatywa to wtopa .Sami między sobą do gardeł skaczecie i nie potraficie ze sobą współpracować.Nawet bohaterów różnych macie.
Dodano: 04.06.2019 22:15    Przez: ~KONIN
Jest takie powiedzenie robić ludzi w balona,przypadek?
Dodano: 05.06.2019 09:54    Przez: ~Ha
Się zastanawiam, na kogo w 89 głosowali tow. Miller, Cimoszko czy Kwach, pewnie na Grzecha i Rudego
Dodano: 04.06.2019 22:29    Przez: ~ala
Na PZPR.
Dodano: 05.06.2019 05:12    Przez: ~bucik ci sie.....
Zmienili taktykę zauważcie nie Atakują PIS-U
Dodano: 04.06.2019 22:36    Przez: ~Haj
Pan dr. bardzo gustownie ubrany koszulka TH.
Dodano: 04.06.2019 23:56    Przez: ~Xd
Dobę instrukcje wczoraj dawał
Dodano: 05.06.2019 07:13    Przez: ~Gdanski
wszędzie ta żenada. jakies ronda i krzaki i oni. wybrańcy! miasto zdcha sami emeryci zero inwestorów zero atrakcji ale baloniki i odslanianie tablic im idzie w najlepsze... Tego jeszcze tu nei grali w tym miescie...
Dodano: 05.06.2019 06:15    Przez: ~uciekajcie
Aaa co na to p Milka?
Dodano: 05.06.2019 07:12    Przez: ~Ym
Człowieku co ty piszesz BRAK ATRAKCJI? w mieście .Kulturalnych dla inteligentnych ludzi jest mnóstwo chyba brakuje ci festynów z darmową kiełbasą i kuflem piwa.
Dodano: 05.06.2019 13:48    Przez: ~Jan
ciekawe co sam robisz poza marudzeniem i oczekiwaniem na atrakcje? wiesz jak inwestora w dzień znaleźć, znajdź, w drugi dzień fabrykę postaw. Cudzymi rekami wszystko za wolno idzie.
Dodano: 05.06.2019 15:50    Przez: ~d
... Ale tłumy :-)
Dodano: 05.06.2019 06:33    Przez: ~Xyz
Większe jak na waszych spotkaniach