WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus w DPS w Koninie. Pięć osób trafiło do szpitala

Dodano: 25.11.2020 13:07
Źródło: LM.pl

70 zakażonych osób, dwie zmarły - tak wygląda sytuacja w DPS w Koninie po stwierdzonych tam zakażeniach koronawirusem. Cały ośrodek decyzją sanepidu został zamknięty.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w konińskim DPS stwierdzony został półtora tygodnia temu. Zakażony został pacjent izolowany już wcześniej ze względu na stan zdrowia. - Chuchając na zimne skierowałem osobiście do wojewody prośbę, by wykonać wymazy wszystkim pracownikom i podopiecznym, żebyśmy określili sobie faktyczną sytuację - informował we wtorek Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina.

W wyniku badania zakażenie stwierdzono łącznie u 70 osób, podopiecznych i pracowników DPS. Większość zakażonych nie wykazuje żadnych objawów. Pięć osób trafiło jednak do szpitala. Dwie zmarły, dwie są przygotowywane do wypisu ze szpitala i niedługo będą mogły wrócić do DPS.

Po stwierdzonych zakażeniach sanepid podjął decyzję o całkowitym zamknięciu placówki. - Nikt nie wchodzi i nikt nie wychodzi - wyjaśnia Witold Nowak. Wspólnie z podopiecznymi zamknięty został personel. Zastępca prezydenta Konina deklaruje, że miasto jest gotowe do pomocy w przypadku pogorszenia sytuacji zdrowotnej zakażonych. - Jestem na bieżąco z panią dyrektor, będziemy reagować. 

Wspólnie z prezydentem Piotrem Korytkowskim wsparli również zamknięte w ośrodku osoby. - Chcę publicznie podziękować pani dyrektor, całej kadrze, ale i rodzinom, które wykazują cierpliwość - mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Witold Nowak.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   Dom Pomocy Społecznej,   sanepid,   izolacja

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Najgorsza sytuacja w DPS-ach i w szpitalach, tam najszybciej rozprzestrzenia się korona-wirus.
Dodano: 25.11.2020 15:44    Przez: Człowiek
avatar Można powiedzieć - jak błyskawica się rozprzestrzenia, sPOntanicznie.
Dodano: 25.11.2020 18:49    Przez: Józef Bąk
Jak wsparł pan prezydent? Słowami? Hahaha śmich na sali. A pani dyrektor za co dziękuję?
Dodano: 25.11.2020 20:37    Przez: Aaa
...może gorliwą modlitwą?
Dodano: 25.11.2020 21:19    Przez: xyz xyz
To się nazywa rzetelna informacja i chuchanie na zimne...Półtora tygodnia temu pierwszy stwierdzony przypadek bo tak długo zwlekaliście z testami. A tymczasem od paru tygodni wstecz były stwierdzane przypadki wśród personelu. Trzeba było wtedy się ogarnąć!
Dodano: 26.11.2020 10:40    Przez: Masło maślane
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO