Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJest kandydatka na skarbnika. Musi ją zatwierdzić Rada Miasta

Jest kandydatka na skarbnika. Musi ją zatwierdzić Rada Miasta

Dodano: , Żródło: LM.pl
Jest kandydatka na skarbnika. Musi ją zatwierdzić Rada Miasta

Ewelina Ostajewska-Szwankowska została zaproponowana przez prezydenta na stanowisko skarbnika miasta. Jej wybór musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta Konina. Sesja w tej sprawie zaplanowana jest na najbliższy wtorek.

Władze miasta nowego skarbnika szukają od kilku miesięcy. Dotychczasowy, Kazimierz Lebioda, jeszcze w tym miesiącu odchodzi na emeryturę. Pierwszy nabór ogłoszony został w marcu, drugi – w czerwcu. Oba nie zostały rozstrzygnięte. – Pan Prezydent zawnioskował do Rady Miasta o powołanie na stanowisko Skarbnika Miasta Konina pani Eweliny Ostajewskiej-Szwankowskiej – informuje kierownik Wydziału Organizacyjnego i Kadr Urzędu Miejskiego w Koninie Joanna Hernes.

Ewelina Ostajewska-Szwankowska w konińskim magistracie pracuje od dwunastu lat. Pełniła funkcję podinspektora w Wydziale Księgowości, następnie była głównym specjalistą ds. nadzoru właścicielskiego nad spółkami, a od 2018 była inspektorem w Wydziale Kontroli. Wcześniej pracowała również krótko w konińskim oddziale ZUS oraz siedem lat w biurze biegłych rewidentów. Jest absolwentką PWSZ w Koninie oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, posiada również certyfikat księgowy przyznany przez Ministra Finansów oraz tytuł kontrolera finansowego nadany przez Krajową Izbę Księgową.

Oficjalnie Ewelinę Ostajewską-Szwankowska na stanowisko skarbnika powoła Rada Miejska w Koninie. Radni nad propozycją prezydenta pochylą się podczas sesji w tej sprawie zwołanej na najbliższy wtorek.

fot. M. Sypniewski (Urząd Miejski w Koninie)

Jest kandydatka na skarbnika. Musi ją zatwierdzić Rada Miasta
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole