Skocz do zawartości
LM.plWiadomościPrzy ul. Błaszaka powstaną mieszkania? Jest chętny inwestor

Przy ul. Błaszaka powstaną mieszkania? Jest chętny inwestor

Dodano: , Żródło: LM.pl
Przy ul. Błaszaka powstaną mieszkania? Jest chętny inwestor

Konińscy radni w czwartek będą procedować uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania w rejonie ul. Błaszaka. Mogłaby tam powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Na najbliższej sesji, w czwartek, Rada Miasta Konina będzie podejmować uchwałę o miejscowym planie zagospodarowania rejonu przy ul. Błaszaka. Chodzi o 60-arową nieruchomość naprzeciwko hali Rondo. Obecnie mieszczą się tam lokale usługowe, nowy plan przewiduje natomiast dopuszczenie również zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.

Według nowego planu w tym rejonie dopuszczona byłaby zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna do wysokości 20 metrów (w 65% powierzchni) oraz zabudowa usługowa na parterze (w 35%). Ponad 20% ma stanowić powierzchnia biologicznie czynna – w tym aktualnie istniejąca tam zieleń. Zgodnie ze słowami Mariusza Kaczmarczyka, kierownika Wydziału Urbanistyki i Architektury, nowy plan ma nie pozwolić na naruszenie rosnących obecnie w tym rejonie drzew.

Przetarg jeszcze w tym roku

Jak informował we wtorek Paweł Adamów, miasto prowadzi rozmowy z inwestorem chętnym do zakupu tego terenu. – Wstrzymywaliśmy się z przetargiem na sprzedaż tej nieruchomości, czekając na ten plan, by nie ryzykować zabudowy lub biznesu, którego byśmy nie chcieli – mówił zastępca prezydenta Konina. Rozpisany jeszcze w tym roku przetarg ma być rozstrzygany w oparciu o koncepcję zagospodarowania tego terenu. – Będziemy mieli możliwość wpływania podczas przetargu, jakie funkcje będą lub jak to będzie wyglądać.

Zgodnie z nowym planem poszerzone mają zostać nieco ul. Błaszaka i ul. Legionów. O zapewnienie mieszkańcom miejsc parkingowych pytał radny Jarosław Sidor. – Czy będą garaże podziemne, w jaki sposób to będzie usankcjonowane? Wiemy bardzo dobrze, jak w tej okolicy znaleźć miejsce parkingowe.

Jak wyjaśniał kierownik Mariusz Kaczmarczyk, w planie przyjęte zostały wskaźniki miejsc parkingowych – 1,5 miejsca na jeden lokal mieszkaniowy oraz odpowiednie wskaźniki dot. lokali usługowych. Będzie musiał zapewnić je inwestor. Jeżeli liczba zaprojektowanych lokali mieszkaniowych będzie duża, prawdopodobnie będzie musiał tam powstać parking podziemny.

Głosowanie w czwartek

Obecni najemcy lokali usługowych w większości porozumieli już się z miastem w sprawie zakładanych zmian. Władze miasta zaproponowały im przeniesienie się do lokali obok hotelu Konin przy Al. 1 Maja. Większość zdecydowała się jednak na inne lokale od prywatnych właścicieli. Wciąż trwają rozmowy z jednym najemcą. – Nie będzie konfliktów społecznych – zapewniał Paweł Adamów.

Komisja Infrastruktury pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały. Teraz miejscowy plan zagospodarowania przyjąć musi jeszcze Rada Miasta Konina. Głosowanie odbędzie się w czwartek.

Przy ul. Błaszaka powstaną mieszkania? Jest chętny inwestor
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole