Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Wojewoda proponuje, Nowa Lewica oponuje

Konin. Wojewoda proponuje, Nowa Lewica oponuje

Dodano:
Konin. Wojewoda proponuje, Nowa Lewica oponuje

Według obwieszczenia wojewody, jakie ukazało się dwa dni temu w sprawie ustalenia wysokości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych w województwie wielkopolskim, czynsz w konińskim MTBS mógłby wzrosnąć według nowego przelicznika z 14,84 zł za metr kwadratowy do 18,36 zł.

- Byłoby to zbyt duże obciążenie dla mieszkańców - mówi szef Nowej Lewicy w Koninie Karol Fritz. Przewodniczący spotkał się dziś z prezesem Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Markiem Libertowskim. - Gdyby MTBS zastosował nowy przelicznik zaproponowany przez wojewodę w obwieszczeniu, wiązałoby się to, z drastycznymi podwyżkami czynszów, co w sytuacji galopującej inflacji i wzrostem cen za energię elektryczną i cieplną naraziłoby budżety mieszkańców na wzrost kosztów utrzymania - mówi Karol Fritz. - W trakcie rozmowy, Prezes Marek Libertowski zapewnił mnie, że do końca roku 2022 takiej podwyżki nie będzie - dodaje.

Przypomina jednocześnie, że od października mieszkańcy MTBS otrzymali podwyżki z: 60,75 zł/GJ do 95,93zł/GJ za CO, z 16,50 zł/m3 do 26,00 zł/m3 za podgrzanie wody i z 2,05 zł/m2 do 2,60 zł/m2 za części stałe.

Czytaj więcej na temat:mieszkania , konin, mtbs
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole