Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomości„Matka chrzestna” e-sportu, były piłkarz i przeciwnik wycinek. Oto nowi radni (cz. II)

„Matka chrzestna” e-sportu, były piłkarz i przeciwnik wycinek. Oto nowi radni (cz. II)

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Matka chrzestna” e-sportu, były piłkarz i przeciwnik wycinek. Oto nowi radni (cz. II)
Rada Miasta Konina

Wczoraj KO i PiS, dziś – Obywatele Konina i Otwarty Konin. Kontynuujemy prezentację nowych radnych Konina.

We wtorek zaprezentowaliśmy nowych ośmiu radnych miasta, którzy do Rady dostali się z list Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Dziś druga część tego zestawienia i nowe twarze, które mandat zdobyły, startując z komitetów Obywateli Konina i Otwartego Konina.

Wicedyrektorka od e-sportu i były piłkarz Aluminium Konin

Trzech radnych w najbliższej kadencji będą mieli Obywatele Konina – nowa formacja stworzona przez Macieja Nowickiego. Jeden z nich, Tomasz Andrzej Nowak, radnym Konina już był. Zupełnie nowymi osobami w samorządzie są natomiast Monika Piguła i Jarosław Lewandowski. Oboje w rozmowie z portalem LM.pl podkreślili, że nie myśleli o karierze samorządowej, ale do startu w wyborach przekonał ich osobiście właśnie Maciej Nowicki.

Monika Piguła w okręgu numer dwa zdobyła 412 głosów (szósty wynik w okręgu). Jest wicedyrektorką Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie, prowadzi też Instytut Rozwoju Osobistego MGM, a w przeszłości była wykładowczynią m.in. PWSZ w Koninie.

„Matka chrzestna” konińskiego e-sportu – wraz z nauczycielami i uczniami „Kopernika” organizuje wydarzenia związane ze światem gier komputerowych. – Na pierwszym miejscu – młodzież – mówi o priorytecie na tę kadencję. Jak przekonuje, ma już pomysły na wspieranie młodych talentów. Ponadto chce dbać o czystość w mieście, wspierać bezdomne zwierzęta i dbać o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne młodych ludzi.

239 głosów w okręgu numer trzy (siódmy wynik) uzyskał Jarosław Lewandowski. To przedsiębiorca, który od niemal dwudziestu lat ma swoją firmę sprzątającą. I to właśnie bezpośredni kontakt z dużą liczbą osób miał stać za jego sukcesem. – Mieszkańcy cenią chyba to, co reprezentuję. Jestem bardzo szczęśliwy, że mi zaufali.

W Radzie Miasta Konina Lewandowski chciałby dbać o czystość i zieleń w przestrzeni miejskiej, rozwijać bezpieczną infrastrukturę (np. doświetlać przejścia dla pieszych) i działać na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Ważnym aspektem jest też sport – radny Obywateli Konina był bowiem piłkarzem Aluminium Konin, a następnie sędzią piłkarskim.

Jego filmy na TikToku mają nawet po kilka milionów wyświetleń

Do Rady Miasta Konina dostał się również, jako jedyny kandydat Otwartego Konina, Piotr Czerniejewski. Choć nie był do tej pory radnym, znany jest już z działalności politycznej i społecznej. Jest członkiem zarządu Nowej Lewicy i wiceprzewodniczącym miejskich struktur tej partii, a także przewodniczącym zarządu stowarzyszenia Młodzi Lokalsi. Studiuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Prowadzi też popularny kanał na TikToku – jego filmy potrafią notować nawet kilkumilionowe wyświetlenia.

Jesienią startował w wyborach parlamentarnych z list Nowej Lewicy. Teraz zdobył 545 głosów (piąty wynik) w okręgu numer dwa. – Nie będę owijał w bawełnę, że się nie spodziewałem takiego wyniku. Spodziewałem się dlatego, że ciężko pracowałem w tej kampanii, zapukałem do 4 tys. mieszkań. To był mandat, który opierał się też na poparciu z wyborów sejmowych – powiedział.

W Radzie Miasta Konina chce się zająć sprawami związanymi z młodzieżą, edukacją, zielenią, komunikacją miejską i pomocą społeczną. Będzie dążył do budowy żłobka na Chorzniu i parkingu przy przystanku Konin-Zachód, czy stworzenia strefy parkowania przy ul. Górniczej.

Dla mnie nie jest jedynie istotne podnoszenie ręki za danymi postulatami, ale też kwestia interwencji radnego – np. nieuzasadnionych wycinek, podnoszonych opłat czynszowych w spółdzielniach. Jeżeli mieszkańcy będą zgłaszali problemy to tą działalnością interwencyjną będę się zajmował – zadeklarował.

Jak zapowiedział, nie wstąpi do klubów radnych PiS i KO, natomiast nie wyklucza współpracy z innymi ugrupowaniami. – Na stole są różne propozycje.

Skład Rady Miasta Konina IX kadencji (liczba oddanych głosów na kandydata):
Wiesław Steinke (KO) - 1330
Robert Popkowski (PiS) - 1164
Zenon Chojnacki (PiS) - 1033
Witold Nowak (KO) - 940
Małgorzata Krawczyńska (KO/Polska 2050) - 847
Zofia Itman (PiS) - 823
Piotr Korytkowski (KO) - 778
Krystian Majewski (PiS) - 688
Urszula Maciaszek (KO) - 640
Piotr Czerniejewski (Otwarty Konin/Nowa Lewica) - 545
Hubert Szczepański (PiS) - 513
Tomasz Andrzej Nowak (Obywatele Konina) - 493
Jarosław Sidor (Zmieniamy Konin) - 438
Monika Piguła (Obywatele Konina) - 412
Katarzyna Jaworska (PiS) - 385
Monika Lis (KO) - 383
Sławomir Lachowicz (PiS) - 375
Emilia Wasielewska (KO/Polska 2050) - 373
Katarzyna Wagner (KO) - 365
Monika Kosińska (KO) - 357
Krystyna Leśniewska (PiS) - 293
Jarosław Lewandowski (Obywatele Konina) - 239
Joachim Sikorski (KO) - 129.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole