Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGmina Krzymów. Przy szkole w Głodnie powstało nowe boisko wielofunkcyjne

Gmina Krzymów. Przy szkole w Głodnie powstało nowe boisko wielofunkcyjne

Dodano:
Gmina Krzymów. Przy szkole w Głodnie powstało nowe boisko wielofunkcyjne
Gmina Krzymów

Po prawie czterech latach udało się zakończyć budowę boiska wielofunkcyjnego przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głodnie, na terenie gminy Krzymów.

- We wrześniu 1988 roku, gdy ukończono budowę nowego obiektu szkolnego, zabrakło środków finansowych na budowę boisk i placów rekreacyjnych. Taki stan trwał do września 1992 roku, kiedy to postanowiliśmy zagospodarować około jednego hektara nieużytków, rozciągających się wokół szkoły. Z kolejnych kart kroniki dowiadujemy się, jak przebiegały prace nad budową betonowego boiska do koszykówki, trawiastego boiska do piłki nożnej, skoczni w dal, ścieżki zdrowia oraz placu zabaw – mówiła Agnieszka Nowak, dyrektor placówki.

W budowę zaangażowali się nie tylko nauczyciele i rodzice, ale też działające wówczas firmy i mieszkańcy. I chociaż wszystko zostało solidnie wykonane, to z biegiem lat boisko było w coraz gorszym stanie. Dlatego cztery lata temu powstała inicjatywa, by zbudować nowe. Pierwsze działania podjęła ówczesna dyrektor szkoły, Małgorzata Drygiel wraz z organem prowadzącym szkołę, czyli stowarzyszeniem edukacyjnym „Aktywni Rodzice”. I w końcu się udało. Całkowity koszt boiska wyniósł 140 tys. złotych.

- Dla takiej małej szkoły, jak nasza, jest to ogromny koszt. Pomoc finansową udzieliła gmina Krzymów, otrzymaliśmy wsparcie od mieszkańców okolicznych miejscowości, ponieważ fundusze sołeckie zarówno z Głodna, jak i miejscowości Potażniki i Stare Paprockie Holendry zostały przekazane na rewitalizację naszego boiska. My ze swojej strony, czyli organ prowadzący, również dołożyliśmy środki finansowe do tego przedsięwzięcia – powiedziała Agnieszka Nowak.

Podczas uroczystości uczniowie podziękowali wszystkim zaangażowanym w budowę boiska. Uroczystość zakończył festyn na nowym boisku. 

Źródło: Gmina Krzymów 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole