Skocz do zawartości
LM.plWiadomościStare Miasto. Sportowcy i strażacy pomagają

Stare Miasto. Sportowcy i strażacy pomagają

Dodano:
Stare Miasto. Sportowcy i strażacy pomagają

Klub Warta Rumin przygotowuje świąteczną paczkę dla rodziny Pani Ani, a staromiejscy strażacy chcą obdarować na święta najbardziej potrzebujących. Jedni i drudzy proszą o pomoc mieszkańców.

Klub Warta Rumin włączył się do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. Jutro o godzinie 15.00 będzie można podzielić się darami z potrzebującą Rodziną Pani Ani. Dary będzie można także przekazywać po umówieniu telefonicznym: 694-496-012. Potrzebne są głównie: żywność, artykuły szkolne i środki czystości. -Każdy z nas może być częścią tej szlachetnej paczki- apelują sportowcy. Dary dla rodziny zbierane będą w sali OSP w Ruminie.
Pani Ania to samotna mama, która wychowuje trzy córki. Głównym zmartwieniem rodziny są problemy zdrowotne pani Ani, które uniemożliwiają podjęcie pracy. Przewlekłe zapalenie płuc, operacja nosa, częste bóle szyi, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie, to nie jedyne problemy. U kobiety wykryto również nowotwór. Kwota, jaką kobieta dysponuje na miesiąc to ponad 3 tysiące złotych. Po opłaceniu wszystkich należności zostaje jej nieco ponad 900 zł na cały miesiąc.

Świąteczną akcję #Pakaodstaromiejskiegostrażaka organizują również druhowie OSP ze Starego Miasta. Zbierali dary dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy m.in. dziś w sali OSP w Starym Mieście, podczas Turnieju FIFA. Kosze na dary pojawiły się także w Markecie Adria. To, co zostanie zebrane przed świętami, po konsultacji z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, trafi do najbardziej potrzebujących rodzin.

Czytaj więcej na temat:stare miasto, pomoc, zbiorka darow
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole