Skocz do zawartości
LM.plWiadomościW końcu będzie dokumentacja na nowy cmentarz? Miasto dołoży brakującą kwotę

W końcu będzie dokumentacja na nowy cmentarz? Miasto dołoży brakującą kwotę

Dodano: , Żródło: LM.pl
W końcu będzie dokumentacja na nowy cmentarz? Miasto dołoży brakującą kwotę
Cmentarz

Trzeci przetarg na wykonawcę dokumentacji na nowy cmentarz może w końcu wyłonić firmę, która ją sporządzi. Nekropolia miałaby powstać koło ul. Marantowskiej, w północnej części Konina.

Próby wyłonienia firmy, która przygotuje dokumentację do budowy nowego cmentarza trwają już od niemal roku. Dwa ogłoszone w zeszłym roku przetargi nie wyłoniły wykonawcy, złożone oferty były bowiem wyższe, niż kwota, którą zabezpieczyło miasto. W trzecim zgłosiły się cztery zainteresowane firmy. Przedstawione oferty znów są wyższe od 250 tys. zł zakładanych przez magistrat. Tym razem jednak brakujące pieniądze, nieco ponad 50 tys. zł, zostaną dorzucone z budżetu miasta. Decyzję radni mają podjąć w środę.

Nowy cmentarz ma powstać obok ul. Marantowskiej w północnej części Konina na ponad 20-hektarowej działce. Jego budowa ma być przeprowadzona w dwóch etapach. – Budowa drugiego etapu jest opcjonalna i może być realizowana w miarę wykorzystania powierzchni na groby przewidzianej w pierwszym etapie – czytamy w dokumentacji. Oprócz samych kwater w nekropolii mają powstać tereny zielone, parkingi na co najmniej sto miejsc, dom przedpogrzebowy, ossarium, kolumbaria i budynek spopielarni (więcej o projekcie przeczytać można TUTAJ).

Po zapewnieniu dodatkowych pieniędzy miasto musi rozstrzygnąć przetarg. Następnie wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy od dnia zawarcia umowy na sporządzenie dokumentacji. Budowa cmentarza ruszy więc najpewniej dopiero w przyszłym roku.

Czytaj więcej na temat:cmentarz, nowy cmentarz, przetarg
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole