Skocz do zawartości
LM.plSportBieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę

Bieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę

Dodano:
Bieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę
Bieg o Lampkę Górniczą

W przytulnej salce w budynku hali Rondo Ireneusz Niewiarowski, prezes Klubu Biegacza Aktywni Konin i Adam Gapski, dyrektor XXX Ulicznego Biegu o Lamkę Górniczą, zaprezentowali trasę tegorocznej edycji.

Spotkanie zaczął Ireneusz Niewiarowski, który wspomniał o działaniach stowarzyszenia. – Głównym celem stowarzyszenia Aktywni Konin jest popularyzowanie biegania jako zdrowego stylu życia, a także pomoc potrzebującym. Najbardziej znanym biegiem, który organizujemy jest impreza Policz się z cukrzycą w ramach WOŚP. Wspomagamy także Bieg Milowego Słupa, półmaraton Bieg o Złotą Górę, czy parkrun w każdą sobotę. Natomiast najważniejszą imprezą w tym roku jest Bieg o Lampkę Górniczą, który jest uczczeniem 10-lecia Aktywnych Konin.

O tym, co się zmieniło w organizacji biegu, opowiedział jego dyrektor, Adam Gapski: – Wszystko oczywiście jest uzależnione od rozwoju pandemii. Komenda Miejska Policji zaakceptowała naszą trasę, natomiast w tym roku będzie ona zmieniona. Zalecenia Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu są takie, aby wszystkie ulice podczas biegu były zamknięte. Musieliśmy więc zrezygnować z biegania po Zakolu, ulicy Okólnej i 11 Listopada. Dziesięciokilometrowa trasa nadal będzie przebiegać w centrum miasta. Start i meta będzie przy hali Rondo i obejmie dwie pętle – od Alei 1 Maja przez ulicę Dworcową, ponownie Aleje 1 Maja, następnie ul. Wyszyńskiego, a przed Morzysławiem będzie nawrót.

Do rywalizacji zgłosiło się już 250 zawodników. Co bardzo ważne, zapisy trwają do 10 listopada. W tym roku po raz pierwszy będą mogli wystartować zawodnicy nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Zapisy prowadzone są na www.datasport.pl, sponsorami biegu są Miasto Konin, ZE PAK SA i Esoleo.

Za rok minie 50 lat, odkąd na ulice miasta wybiegli pierwsi biegacze. Tym samym to jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce. Czy ktoś pamięta jeszcze tamte czasy? A może ma jakieś pamiątki? – Wszystkich, którzy wtedy brali udział i udało im się zachować medale, czy dyplomy zapraszamy do kontaktu – zachęca Adam Gapski. I dodaje: – Wznowiliśmy te zawody po 19 latach. Konin powinien świętować takie wydarzenia, bo naprawdę nie ma się czego wstydzić. Mamy kompleksy względem innych ośrodków, a przecież nasze miasto było pionierem w organizacji tego typu imprez sportowych. Trzeba uczcić ten jubileusz i przypomnieć światu, że to właśnie tutaj wystartowała jedna z pierwszych imprez biegowych.

Bieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę
Bieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę
Bieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę
Bieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę
Bieg o Lampkę Górniczą. Poznaliśmy nową trasę
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole