LM.plSportDrugi sparing, pierwsza wygrana. Lewandowski z dwoma bramkami

Drugi sparing, pierwsza wygrana. Lewandowski z dwoma bramkami

Sparing V liga

3:1 zwyciężyła Olimpia Koło w drugim zimowym sparingu. W sobotę rywalem V-ligowca była Warta Eremita Dobrów. Dwa gole dla kolan zanotował Dawid Lewandowski.

Niecały tydzień po starciu z GKS Sompolno, które zainaugurowało zimowe przygotowania Olimpii Koło, drużyna Łukasza Kujawy mierzyła się z Wartą Eremitą Dobrów. Mecz z siódmym obecnie zespołem klasy okręgowej rozgrywany był na sztucznym boisku w Kole.

Tym razem kolanie nie mieli większych problemów z pokonaniem swojego rywala. Już do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Dawida Lewandowskiego. Najpierw w 37. minucie zawodnik Olimpii uderzył z powietrza przypadkowo wybitą piłkę, nie dając żadnych szans bramkarzowi rywali. Już po chwili mogło być 2:0, ale po strzale z pola karnego piłka trafiła w spojenie poprzeczki i słupka. Lewandowski jeszcze przed przerwą podwyższył jednak prowadzenie kolan – w 40. minucie przejął piłkę na połowie rywali i w sytuacji sam na sam trafił po raz drugi.

Kolanie kolejny raz podwyższyli po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Szymon Bartosik i głową pokonał bramkarza Warty Eremity. Goście honorowego gola strzelili w 78. minucie. Pierwsze uderzenie z prawej strony boiska kolanie jeszcze zatrzymali, ale wobec dobitki byli bezradni.

Była to pierwsza wygrana Olimpii podczas zimowego okresu przygotowawczego. Kolejny sparing za tydzień. Tym razem kolanie zmierzą się z Czarnymi Ostrowite.

Olimpia Koło – Warta Eremita Dobrów 3:1 (37’, 40’ Dawid Lewandowski, 54’ Szymon Bartosik)