LM.plSportGol Sobieraja tylko na pocieszenie. Olimpia bez punktów w Ostrowie Wlkp.

Gol Sobieraja tylko na pocieszenie. Olimpia bez punktów w Ostrowie Wlkp.

IV liga

1:3 przegrała Olimpia Koło wyjazdowe spotkanie z Centrą 1946 Ostrów Wlkp. Choć kolanie rozpoczęli od prowadzenia po bramce Krystiana Sobieraja, później strzelała już tylko drużyna gospodarzy.

Olimpia nie była faworytem starcia w Ostrowie Wlkp., ale rozpoczęła je bardzo dobrze. Już w ósmej minucie do siatki trafił Krystian Sobieraj. Na odpowiedź Centry 1946 nie trzeba było jednak długo czekać, już pięć minut później wyrównał Michał Kucharski. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Po zmianie stron strzelali już tylko ostrowianie, a dokładniej – Jakub Kłobusek. Zawodnik Centry 1946 dwukrotnie pokonał Bartosza Kordylewskiego, najpierw w 54., a następnie w 72. minucie. Ostrowianie triumfowali 3:1.

Była to szósta porażka zespołu Łukasza Kujawy w tym sezonie. Po dziewięciu kolejkach Olimpia zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu oczek. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę, kolanie podejmą Koronę Piaski.

Centra 1946 Ostrów Wlkp. – Olimpia Koło 3:1 (13' Michał Kucharski, 54', 72' Jakub Kłobusek – 8' Krystian Sobieraj)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski – Damian Siek, Michał Rutkowski, Dawid Śnieg (90' Krystian Jaroszewski), Mateusz Czajka (70' Maksymilian Szymczak), Konrad Mechowski (75' Bartosz Andrzejewski), Dawid Zawadzki (66' Olaf Ossowski), Krystian Sobieraj (70' Adam Kozajda), Patryk Olczyk, Aleks Sieradzki (80' Jan Iwulski), Mikołaj Czajka.