Skocz do zawartości
LM.plSport5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Federation

5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Federation

Dodano: , Żródło: LM.pl
5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Federation

O ile pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów, 5 września w Koninie odbędzie się gala MMA organizowana przez Brave Combat Federation. Będzie to pierwsze wydarzenie tej organizacji, które odbędzie się w Polsce.

Brave Combat Federation to stosunkowo nowa organizacja MMA. Powstała w 2016 roku z inicjatywy bahrańskiego szejka Khalida bin Hamada Al Khalifa, członka rodziny królewskiej tego państwa. Zrzesza zawodników z ponad 40 krajów, w tym Polaków. Dla BCF walczyli m.in. Paweł Kiełek, Karolina Wójcik, czy Maciej Gierszewski.

W ostatnim czasie organizacja zmuszona była odwołać kilka gal w różnych europejskich państwach. Jednocześnie jednak szykuje swój debiut w Polsce, który miałby odbyć się w Koninie. Na 5 września zaplanowana jest gala w Koninie, którą organizacja promuje już w swoich mediach społecznościowych.

Na razie nie ma żadnych szczegółów wydarzenia, przede wszystkim karty walk. Znak zapytania przy organizacji gali stawia pandemia koronawirusa, która w ostatnim czasie w Polsce przyspieszyła. Jak na razie obowiązują obostrzenia pozwalające na uczestnictwo kibiców w wydarzeniach sportowych w halach, ale w liczbie maksymalnie 50% pojemności danej hali. 

5 września odbędzie się gala MMA Brave Combat Federation
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole