LM.plSportSokół Kleczew testuje i remisuje. 1:1 z wicemistrzem IV ligi

Sokół Kleczew testuje i remisuje. 1:1 z wicemistrzem IV ligi

Pięciu zawodników testował Sokół Kleczew podczas środowego sparingu z IV-ligową Włocławią Włocławek. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, gola dla kleczewian zdobył Adrian Kaliszan.

W środowym sparingu Sokół Kleczew podejmował Włocławię Włocławek. To aktualny wicemistrz IV ligi gr. kujawsko-pomorskiej. W zeszłym sezonie włocławianie do końca bili się o awans do III ligi, przegrywając go ostatecznie z Zawiszą Bydgoszcz. – To doświadczony, dobry zespół. Kultura gry była na wysokim poziomie – oceniał rywala trener kleczewian Mariusz Bekas.

Spotkanie nie obfitowało w sytuacje bramkowe, co zresztą naturalne na tym etapie przygotowań. – Jestem zadowolony z tempa meczu. Jesteśmy na mini-obozie, trenujemy w tym tygodniu po dwa razy dziennie, więc to zmęczenie jest już widoczne. Było fajnych parę momentów, wykorzystaliśmy swój atut w postaci stałych fragmentów gry. Szkoda, że w drugiej połowie nie udało nam się utrzymać wyniku, ani strzelić – mówił szkoleniowiec Sokoła.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzysztofa Biegańskiego głową wykorzystał Adrian Kaliszan. Włocłavia wyrównała w 68. minucie, też po rzucie rożnym. Chwilę wcześniej Sokół mógł podwyższyć prowadzenie, ale strzał Mateusza Majera po prostopadłym podaniu obronił golkiper gości. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Podczas sparingu Sokół testował pięciu zawodników: bramkarza, prawego obrońcę, prawego pomocnika, i dwóch napastników. W składzie pojawił się też Iwo Nowierski, który zeszły sezon spędził w Górniku Konin. Jak podkreśla trener Mariusz Bekas, proces budowania drużyny wciąż trwa. – Nie jest jeszcze nic zamknięte. Przyglądamy się w szczególności młodzieżowcom. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji – deklaruje szkoleniowiec Sokoła. Kleczewski klub ma skupiać się głównie na szukaniu napastników, zawodników lewonożnych oraz młodzieżoców.

Kolejny sparing Sokół rozegra w najbliższą sobotę. O godz. 16.00 podejmować będzie II-ligowy KKS 1925 Kalisz.

Sokół Kleczew – Włocłavia Włocławek 1:1 (27&39; Adrian Kaliszan)

Sokół Kleczew: zawodnik testowany – Wiktor Patrzykąt (46&39; zawodnik testowany), Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Tomasz Ceglewski (63&39; Dawid Szygenda), Marcel Koziorowski (46&39; Sebastian Śmiałek), Tomasz Kowalczuk (63&39; Iwo Nowierski), Krzysztof Biegański (46&39; Mateusz Majer), Krzysztof Kołodziej, Mateusz Molewski (46&39; zawodnik testowany), zawodnik testowany (46&39; zawodnik testowany).