Skocz do zawartości
LM.plSportDruga odsłona River Triathlon Series w regionie. Tym razem w Kole

Druga odsłona River Triathlon Series w regionie. Tym razem w Kole

Dodano: , Żródło: LM.pl
Druga odsłona River Triathlon Series w regionie. Tym razem w Kole

Drugi raz w tym roku Samsung River Triathlon Series zawita do regionu konińskiego. Trzy tygodnie po zawodach w Koninie triathloniści zmierzą się ze sobą w Kole.

Samsung River Triathlon Series to nowy cykl imprez. Jego wyróżnikiem jest etap pływacki, który w każdej edycji odbywa się w Warcie. Do regionu konińskiego po raz pierwszy Samsung River Triathlon Series zawitał niemal trzy tygodnie temu. W rozgrywanych w Koninie zawodach na dystansie 1/4 IM zwyciężył Paweł Miziarski, a wśród kobiet najszybsza była Monika Wojciechowska z Triathlonu Koło.

W najbliższy weekend cykl zawita do jej rodzinnego miasta. Start zawodów będzie miał miejsce przy moście w ciągu ul. Nowowarszawskiej w Kole. Po etapie pływackim w Warcie zawodnicy wyjdą na brzeg na wysokości stadionu. Od strefy zmian będą musieli przemieścić się z rowerem do ul. Sportowej, gdzie będą mogli zacząć jazdę. Trasa rowerowa biec będzie dalej ul. Zawadzkiego, Ceramiczną, Toruńską i Wiejską. Cykliści dojadą przez Dzierawy, Lubiny i Grądy do Młynka, gdzie nastąpi nawrót na trasę do Koła. Trasa biegowa rozpocznie się ponownie przy strefie zmian i poprowadzi wałem przeciwpowodziowym, wokół stadionu oraz wzdłuż dróg położonych obok wału. Meta zawodów umiejscowiona będzie nad Wartą, niedaleko strefy zmian.

W tym momencie na listach startowych kolskich zawodów jest już niemal 370 zawodników oraz sześć sztafet. W Kole wystartują m.in. zwycięzcy konińskiej odsłony cyklu Paweł Miziarski i Sylwester Kuster, czy najszybsza kobieta na dystansie 1/8 IM Natalia Krawczyk. Wolne miejsca jeszcze są. Co prawda zapisy elektroniczne już się zakończyły, ale istnieje możliwość zapisania się jeszcze w dniu samych zawodów.

Organizatorzy uprzedzają również o planowanych utrudnieniach w ruchu na trasie etapu kolarskiego. Wymienione wyżej ulice zamknięte będą dla aut od godz. 10.30 do godz. 13.30.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole