Skocz do zawartości
LM.plWiadomościSzejkowie zorganizują galę MMA w Koninie? Jest nowy termin

Szejkowie zorganizują galę MMA w Koninie? Jest nowy termin

Dodano: , Żródło: LM.pl
Szejkowie zorganizują galę MMA w Koninie? Jest nowy termin

Brave Combat Federation wraca z pomysłem organizacji gali MMA w Koninie. Związana z księciem Bahrajnu organizacja ogłosiła datę wydarzenia, które ma się odbyć w naszym mieście.

Przypomnijmy, po raz pierwszy temat gali MMA w Koninie organizowanej przez Brave Combat Federation pojawił się rok temu. Wydarzenie miało się odbyć 5 września, ale pandemia koronawirusa przeszkodziła w jego organizacji. Pomysł jednak nie został porzucony.

Brave Combat Federation to grupa promotorska organizująca gale mieszanych sztuk walki założona przez członka rodziny królewskiej Bahrajnu Khalida bin Hamada Al Khalifa. To syn króla Bahrajnu, przewodniczący Komitetu Olimpijskiego w tym kraju i pierwszy wiceprzewodniczy Najwyższej Rady ds. Młodzieży i Sportu. W kwietniu tego roku w Bahrajnie gościł Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. Rozmawiał o współpracy z królestwem, obejrzał również 50. galę Brave MMA. – Z niecierpliwością czekamy na zacieśnienie więzi między obydwoma krajami poprzez wzajemną współpracę w dziedzinie sportu w celu rozwoju i promocji tej ważnej dziedziny w obu państwach – mówił wtedy Khalid bin Hamad cytowany przez Bahrain News Agency.

Teraz te słowa mogą zostać przekute w czyny. Szczegóły gali MMA jeszcze nie są znane, organizatorzy podali jedynie datę – 25 września. Wiadomo, że będzie za nią odpowiadać Galana Group założona przez Kareema El Khateeba, który był też pośrednikiem w kontaktach pomiędzy Koninem a Bahrajnem. Będzie to 54. gala MMA organizowana przez Brave Combat Federation na świecie i pierwsza w Polsce. – Debiut w Polsce ukoronuje bardzo pracowitą końcówkę lata i początek jesieni dla światowego promotora MMA – przekonują organizatorzy.

Szejkowie zorganizują galę MMA w Koninie? Jest nowy termin
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole