Skocz do zawartości
LM.plSportAdamczewski w SKP. Beniaminek zbroi się przed startem sezonu

Adamczewski w SKP. Beniaminek zbroi się przed startem sezonu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Adamczewski w SKP. Beniaminek zbroi się przed startem sezonu

Trzech nowych piłkarzy występować będzie w barwach SKP Słupca w nowym sezonie. Do beniaminka IV ligi przenosi się m.in. Maciej Adamczewski, były zawodnik Górnika Konin i Sokoła Kleczew.

Znamy już pełną kadrę SKP Słupca przed startem sezonu IV ligi. Beniaminek rozgrywek, który wraca na poziom wojewódzki po trzech sezonach spędzonych w lidze międzyokręgowej i V lidze, postanowił wzmocnić się kilkoma doświadczonymi zawodnikami.

Całkowitą nowością w słupeckich barwach będzie Maciej Adamczewski. 29-letni pomocnik to wychowanek Górnika Konin. W biało-niebieskich barwach występował zarówno w III, jak i w IV lidze. Wiosną 2020 r. przeniósł się do III-ligowego Sokoła Kleczew. Po półtora roku spędzonym w kleczewskim zespole Adamczewski zmienia barwy klubowe. W najbliższym sezonie występować będzie właśnie w SKP.

Do Słupcy wraca też wychowanek SKP Konrad Kobylarek. Ostatnie dwa sezony 21-letni pomocnik spędził w III-ligowym Sokole Kleczew. Nie jest jedynym wychowankiem słupeckiego klubu, który ponownie będzie reprezentował jego barwy. W SKP zagra również Igor Kuźniewski, zawodnik Czarnych Ostrowite, który w zeszłym sezonie grał w IV lidze w barwach Wilków Wilczyn. Jak informuje portal TwojaSlupca.pl, Kuźniewski w SKP zagra na zasadzie wypożyczenia.

Dwóch kolejnych zawodników grało już w zeszłym sezonie w słupeckim zespole, ale od teraz dołączają już do SKP na zasadzie transferów definitywnych. To doświadczony 26-letni obrońca Tomasz Koziorowski (wcześniej Warta Poznań i Sokół Kleczew) oraz Łukasz Michalak z Orłów Zagórów.

SKP, jak podaje TwojaSlupca.pl, opuści ośmiu zawodników. Do Zagórowa przenoszą się Tobiazz Wujek i Kamil Michalak. Do Polonii Golina dołączy Oliwier Budny, a do Polanina Strzałkowo Szymon Nowak, Łukasz Jaszczak i Jakub Ciesielski. Ważą się losy dwóch kolejnych piłkarzy. Do Górnika Konin może przenieść się Szymon Szczęsny, a do Wilków Wilczyn Emanuel Mikołajczyk.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole