Skocz do zawartości
LM.plSportKoniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza IV liga

Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza IV liga

Dodano: , Żródło: LM.pl
Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza IV liga

IV-ligowcy jako pierwsi w regionie konińskim ruszą do boju o ligowe punkty. Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie pierwsza kolejka nowego sezonu.

W najbliższym sezonie w IV lidze gr. wielkopolskiej grać będzie aż czterech reprezentantów regionu konińskiego. Tak dobrze na tym poziomie rozgrywek nie było od sezonu 2015/2016, gdy w IV lidze również grały cztery zespoły z naszego regionu: Górnik Konin, LKS Ślesin, SKP Słupca i Olimpia Koło. Tak duża reprezentacja wschodniej Wielkopolski w IV lidze ma oczywiście słodko-gorzki smak. Z jednej strony to wywalczone utrzymanie przez zespoły z Koła i Wilczyna oraz powrót SKP Słupca. Z drugiej strony to również spadek z III ligi Górnika Konin.

Już w pierwszej kolejce kibice doczekają się spotkań pomiędzy zespołami z naszego regionu. W Kole Olimpia podejmować będzie Górnika Konin. Po raz ostatni oba zespoły w lidze mierzyły się ze sobą w 2016 roku. Biało-niebiescy wygrali wtedy w Kole 4:0. Teraz sytuacja może być zupełnie inna. Kolanie w zeszłym sezonie wywalczyli dość pewnie utrzymanie, a po przyjściu trenera Łukasza Kujawy zanotowali nawet serię wygranych z rzędu. Kadra zespołu została utrzymana, w nowym sezonie Olimpia może więc pokusić się co najmniej o walkę o środek tabeli.

Górnik natomiast to wielka niewiadoma. Zespół jest cały czas w budowie, a trener Marcin Muzykiewicz uprzedza, że pierwsza część sezonu może być z tego powodu słabsza. – Musimy to budować dalej i będziemy chcieli to robić w trakcie sezonu. Pewnie kosztem punktów, ale nie mamy wyjścia – mówił w rozmowie z naszym portalem.

Spotkanie pomiędzy Olimpią Koło a Górnikiem Konin rozpocznie się w niedzielę 1 sierpnia o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Sportowej 12 w Kole.

Dzień wcześniej w Słupcy SKP podejmować będzie Wilki Wilczyn. Słupczanie do IV ligi wracają po kilku sezonach spędzonych szczebel niżej. Dla beniaminka rozgrywek podstawowym celem powinno być utrzymanie się w rozgrywkach. Stąd zbrojenia i pozyskanie kilku doświadczonych zawodników z regionu. W zeszłym sezonie stadion w Słupcy był dla zawodników Mirosława Kwaśnego prawdziwą twierdzą, SKP przegrał tam zaledwie raz i również w IV lidze słupczanie powinni skupiać się na regularnym punktowaniu na własnym terenie.

W sobotę zagrają z Wilkami Wilczyn, które beniaminkiem IV ligi były w zeszłym sezonie. Jesienią zespół z Wilczyna punktował solidnie, duży wkład miał w to Wiktor Kacprzak. Zimą wilczynianie przeszli przebudowę, włącznie z wymianą trenera. Michał Grzywacz stawiany przed nim cel spełnił – po walce do końca utrzymał zespół w IV lidze. Drugi sezon bywa jednak dla nowych ekip cięższy, niż pierwszy, wilczynianie muszą więc przygotować się na weryfikację. Punkty w starciach z beniaminkami będą w pozytywnym jej przejściu bardzo ważne.

Spotkanie pomiędzy SKP Słupca a Wilkami Wilczyn rozpocznie się w sobotę 31 lipca o godz. 18.30 na stadionie przy ul. Gajowej 4 w Słupcy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole