Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportLider zbyt mocny dla rezerw Medyka. Porażka w Gdyni

Lider zbyt mocny dla rezerw Medyka. Porażka w Gdyni

II liga

Po przerwie na kadrę rezerwy Medyka udały się na Pomorze, by walczyć z liderem rozgrywek, Marcusem Gdynia. Nie była to zbyt udana wyprawa.

Gospodarze potwierdzili, że nieprzypadkowo są liderem rozgrywek i wygrali z Medykiem II 4:1. Początkowe minuty nie zapowiadały takiego wyniku, jednak wysiłki Marcusa zostały sfinalizowane w 42. minucie, gdy Aleksandra Krampa zdobyła gola na 1:0. Chwilę później było już 2:0 dla gospodyń i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części gry także lepiej prezentował się Marcus, a po trafieniach Karoliny Wierzbickiej i Olhy Kozhevnikovej wyszedł na czterobramkowe prowadzenie. Tych strat już nie udało się odrobić, ale honorową bramkę czternaście minut przed końcem strzeliła Maja Szydełko.

Rezerwy konińskiej drużyny prowadził tym razem Michał Sypuła, ponieważ Sandra Sałata, nominalna opiekunka tej ekipy w tym samym dniu grała ligowy mecz z Rekordem.

Okazję, aby przypomnieć się lokalnej publiczności miała Monika Mierzejewska, która w sezonie 2019/20 do Medyka trafiła z UKS-u Dragon Bojano. Klub ten funkcjonuje ledwie kilkanaście kilometrów od Gdyni, a Mierzejewska spędziła w nim dziewięć lat.

Po sobotnim meczu Medyk II zajmuje piątą pozycję, a jego następnym ligowym rywalem będzie Praga Warszawa. Ten mecz zaplanowano na niedzielę, 3 października.

Marcus Gdynia – Medyk POLOmarket II Konin 4:1 (42' Aleksandra Krampa, 44' Klaudia Kamińska, 60' Karolina Wierzbicka, 63' Olha Kozhevnikova – 76' Maja Szydełko)

Medyk POLOmarket II: Emilia Grzączkowska – Klaudia Urna, Monika Mierzejewska, Julia Ustarbowska, Patrycja Sikora, Liwia Lizik, Natasza Krupa, Maja Szydełko, Gabriela Mikucka, Natalia Pakulska (75' Paulina Włodarek), Gabriela Waszkiewicz