Skocz do zawartości
LM.plSportWeekend w IV lidze. Olimpia z punktami, SKP i Wilki z niczym

Weekend w IV lidze. Olimpia z punktami, SKP i Wilki z niczym

Dodano:
Weekend w IV lidze. Olimpia z punktami, SKP i Wilki z niczym
IV liga

Raz na wozie, raz pod. Stare polskie porzekadło bardzo dobrze pasuje do realiów, z jakimi muszą się mierzyć nasi czwartoligowcy.

W meczu sąsiadów w tabeli lepsi goście. Już w ósmej minucie strzelanie rozpoczął Krystian Sobieraj, a zaraz po tym swojego kolejnego gola w lidze zdobył Aleks Sieradzki. Widać ojcostwo służy. Gospodarze niewiele byli w stanie zdziałać, czego potwierdzeniem jest trzecia bramka dla Olimpii autorstwa Mateusza Czajki. Po tym spotkaniu ekipa z Koła zajmuje dwunaste miejsce.

Tarnovia Tarnovo Podgórne – Olimpia Koło 0:3 (8' Krystian Sobieraj, 12' Aleks Sieradzki, 90' Mateusz Czajka)

Olimpia: Bartosz Kordylewski – Patryk Olczyk (82' Mateusz Czajka), Dawid Śnieg, Dawid Zawadzki, Krystian Sobieraj (80' Adam Kozajda), Aleks Sieradzki (85' Olaf Ossowski), Damian Siek (65' Jan Iwulski), Michał Rutkowski, Mikołaj Czajka, Bartosz Andrzejewski Konrad Mechowski (85' Mikołaj Makarowicz)

Kotwica Kórnik okazała się zbyt silna dla SKP. Co prawda mecz znów lepiej zaczęli słupczanie, ale z czasem to gospodarze zaczęli dochodzić do głosu i strzelać gole. Wyrównał Maurycy Niemczyk w 30. minucie i to on także ustalił wynik na 3:1 dla Kotwicy. Słupczanie zajmują szesnaste miejsce w tabeli.

Kotwica Kórnik – SKP Słupca 3:1 (30',81' Maurycy Niemczyk, 42' Radosław Jasiński – 13' Kacper Kajdan)

SKP: Maciej Przygoda – Igor Kuźniewski (46' Hubert Grzeszczak), Piotr Witowski (57' Jakub Kwaśny), Kamil Sroka, Igor Sarnowski, Kacper Kajdan (85' Jakub Burda), Kacper Zaparty, Michał Lorencki, Konrad Kobylarek, Daniel Bednarowicz, Maciej Adamczewski (74' Norbert Lorencki)

W ostatnim czasie piłkarze z Wilczyna notowali niezły okres. Co prawda przegrali z LKS Gołuchów, czy z Unią Swarzędz, ale to przecież drużyny z czołówki. Victoria też za taką uchodziła, ale na początku rozgrywek. Patrząc tylko nieco wstecz doznali kilku niewytłumaczalnych i wysokich porażek. Aż nadszedł mecz z Wilkami. Dla Victorii była to pierwsza „wiktoria” od 11 września. W nadchodzący weekend kolejne derby regionu, które odbędą się w Koninie. Dla obu zespołów to mecz za „sześć punktów”, a faworytem wydają się być goście.

Wilki Wilczyn – Victoria Września 0:1 (74' Maciej Szczublewski)

Wilki Wilczyn: Jakub Jaskulski – Krystian Robak, Kamil Kwiatkowski, Łukasz Przebieracz, Marcin Balajla (70' Emanuel Mikołajczyk), Nikodem Lipiński, Wiktor Mochalski, Mikołaj Błaszczyk (85' Jakub Kozłowski), Dawid Szefler, Iwo Nowierski (90' Adrian Kamiński), Alan Głodek (79' Mateusz Przybyła)

Foto Olimpia Koło

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole