Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportWilk syty, Słupca rozbita. Derby zakończone w trzech setach

Wilk syty, Słupca rozbita. Derby zakończone w trzech setach

II liga

Trzy sety wystarczyły siatkarzom Wilków Wilczyn, by w derbowym starciu pokonać SPS Konspol Słupca. Decydująca była druga partia, w której obie drużyny miały piłki setowe.

W przedostatniej kolejce pierwszej rundy derbowe spotkanie rozegrały ze sobą dwa siatkarskie zespoły naszego regionu: SPS Konspol Słupca i Wilki Wilczyn. Mecz był dość jednostronnym widowiskiem – goście z Wilczyna zwyciężyli 3:0.

Już w pierwszym secie wilczynianie zaznaczyli swoją przewagę, wygrywając 25:20. Decydująca była jednak druga partia. Przez długi czas obie drużyny grały niemal punkt za punkt. W końcówce pierwszą piłkę setową przy wyniku 23:24 miały Wilki, ale gospodarze się obronili. Następnie trzykrotnie to SPS Konspol miał szansę na zakończenie tej partii na swoją korzyść. Goście jednak wszystkie piłki wybronili, a następnie sami zdobyli decydujący punkt na 29:27.

Trzeci set był już niemalże formalnością. Wilczynianie szybko wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. Wygrali 25:18, a w całym meczu triumfowali 3:0.

Dzięki wygranej zespół z Wilczyna awansował na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów, przeskakując SPS Konspol Słupca. Słupczanie mają taki sam dorobek, ale gorszy bilans setów. Na zakończenie pierwszej rundy Wilki podejmą Enea Energetyk Poznań, a SPS Konspol Słupca zagra na wyjeździe ze Stoczniowcem Politechnika Gdańska. Jeszcze wcześniej drużynę Tomasza Robaka czeka pucharowe starcie z Arką Chełm.

SPS Konspol Słupca – Wilki Wilczyn 0:3 (20:25, 27:29, 18:25)