LM.plSportWrócili do formy sprzed pandemii. Osiem medali dla Copacabany podczas PP BJJ

Wrócili do formy sprzed pandemii. Osiem medali dla Copacabany podczas PP BJJ

Brazylijskie Jiu-Jitsu

Blisko 630 zawodników rywalizowało w sobotę w Koninie w XIX Pucharze Polski w Brazylijskim Jiu-JItsu. Po pandemicznych zawirowaniach organizowana przez Copacabanę Konin impreza wróciła do pełni formy.

Puchar Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, flagowa tego typu impreza w Polsce, w ostatnich dwóch latach przeżywała spore problemy. W 2020 r. rywalizacja w ogóle nie doszła do skutku z powodu pandemii koronawirusa. Rok temu zawodnicy walczyli, ale dopiero we wrześniu, a do Konina przyjechało znacznie mniej zawodników, niż wcześniej, co też spowodowane było pandemicznymi restrykcjami.

W tym roku Puchar Polski wrócił już jednak do pełni formy. W sobotę w hali Rondo na matach rywalizowało już bowiem blisko 630 zawodników, czyli tylu, ile przed pandemią. Uczestnicy z całej Polski mierzyli się w aż 98 kategoriach z podziałem na wiek, płeć, wagę i stopień zaawansowania.

Bardzo dobrze poradzili sobie reprezentanci Copacabany, zdobywając łącznie osiem medali. Po złoto sięgnął Paweł Położyński. W kat. adult niebieskie pasy absoluto pokonał w finale Jarosława Kochanowicza (WCA) 9:1:0 do 0:0:1. Koninianin zdobył również brąz w kat. adult niebieskie pasy do 88,3 kg, w półfinale przegrywając z Janem Żelazkiem (Academia Gorilla) 0:0:0 do 0:1:0. Po srebro sięgnęła Joanna Koralewska w kat. białych pasów do 74 kg. Zawodniczka Copacabany wygrała z Julią Łakomską (BJJ Factory) 6:0:0 do 2:0:0 i przegrała z Zuzanną Misiak (Academia Gorilla) przez poddanie. Na drugim miejscu podium stanęła też Ewelina Kodytek w kat. białych pasów do 53,5 kg. W finale koninianka uległa Marcie Bonarskiej (Berseker’s Team).

Czterech kolejnych zawodników Copacabany sięgało po brązowe medale. Na najniższych stopniach podiów stanęli: Bartosz Klimek (adult, białe pasy, do 82,3 kg), Sebastian Sobieraj (adult, niebieskie pasy, do 76 kg), Jimmy Greenhalgh (masters 2, białe pasy, do 88,3 kg) i Bartosz Michalik (junior, do 58,5 kg).