LM.plSportZagłębie i Dragon najlepsze w Koninie. Bez medali dla juniorów KKSz

Zagłębie i Dragon najlepsze w Koninie. Bez medali dla juniorów KKSz

Szermierka

Reprezentanci Zagłębia Sosnowiec i Dragona Łódź zwyciężyli w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Szabli, który w sobotę odbył się w Koninie.

142 zawodników z całej Polski rywalizowało w sobotę w Koninie w III Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Szabli. Wśród nich – 23 reprezentantów KKSz Konin. Żaden z nich nie stanął jednak na podium. W turnieju kobiet najwyższe miejsce wywalczyła Hanna Skiba, zdobywając 21. lokatę. Koninianka w 1/16 finału przegrała z Antoniną Dobies (Hajduczek Olsztyn) 11:15. Blisko krążka w turnieju mężczyzn był Filip Radoch. Koninianin w ćwierćfinale uległ jednak Bartoszowi Markerowi (Zagłębie Sosnowiec) 10:15, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

W rywalizacji pań najlepsza okazała się Sonia Kozanecka z Dragona Łódź, która w finale pokonała Emilię Habryn z Zagłębia Sosnowiec 15:14. Turniej panów wygrał Michał Pardela z Zagłębia Sosnowiec, w finale zwyciężając z Aleksandrem Denkiewiczem (Szabla Ząbki) 15:13.