Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportZawodnicy KKSz Konin z medalami wśród seniorów i młodziczek

Zawodnicy KKSz Konin z medalami wśród seniorów i młodziczek

Szermierka

Kolejne sukcesy naszych szablistów. W Pucharze Polski Seniorów rozgrywanym w Spale Olaf Stasiak zajął drugie miejsce, a Małgorzata Zawodniak – szóste. Podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Województwa Lubelskiego bardzo dobrze zaprezentowały się także młodziczki.

I Puchar Polski Seniorów w szabli rozegrano w ubiegłą sobotę w Spale, w której to miejscowości do różnych imprez przygotowuje się wielu polskich sportowców i kadr narodowych.

Świetnie podczas tych zawodów spisał się reprezentant Konińskiego Klubu Szermierczego, Olaf Stasiak, który zajął drugie miejsce. W finale uległ Szymonowi Hryciukowi z AZS AWF Katowice 7:15. Zanim jednak doszło do decydującego starcia Stasiak w ćwierćfinale okazał się lepszy od Emira Patino z KS Szpada Łódź (15:3), a w półfinale od Piotra Szczepanika z MUKS Victor Warszawa (15:14).

Rywalizacja wśród kobiet przebiegała w międzynarodowym towarzystwie, a najlepsza okazała się Niemka Larissa Eifler. I to właśnie z nią szablistka KKSz-u, Małogrzata Zawodniak, przegrała 12:15 w ćwierćfinale, zajmując ostatecznie szóste miejsce.

Dzień później w Lublinie rozegrano Ogólnopolskie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W nich bardzo dobrze w kategorii młodziczek zaprezentowała się Zofia Hańczewska, która po porażce 6:12 z Amelią Haponik z UKS 13 Białystok, zajęła drugie miejsce. Nim do tego doszło w 1/4 okazała się lepsza 12:7 od Mischaeli Nowakowskiej z UKS Szabla Brzoza, w półfinale wygrała 12:11 z Oliwą Kordysz z UKS Szabla Ząbki.

W fazie pucharowej mogliśmy się emocjonować także występami innych młodych szablistek Konińskiego Klubu Szermierczego. W ćwierćfinałach Lena Witkowska przegrała 1:12 z reprezentantka gospodarzy Amelią Ostrowską z UKS Akademia Szermierki Lublin, a Hanna Wieczorek uległa 3:12 Amelii Haponik z UKS 13 Białystok.
Miejsca pozostałych zawodniczek KKSZ Konin:

12. Nina Stępniewska

15. Maria Cieślar

Słabiej zaprezentowali się chłopcy, który zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką. Jedenastą lokatę zajął Igor Jaroch, piętnastą Błażej Palmowski, osiemnastą Bartosz Nowinowski, dziewiętnastą Filip Kowalski, 20-ste miejsce przypadło Kacprowi Szkolmowskiemu, a 21-wsze Adamowi Kałeckiemu. Zwyciężył Krzysztof Więch z UKS Szabla Ząbki.