Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKoło. Przed "Jedynką" powstanie estetyczny skwer dla mieszkańców

Koło. Przed "Jedynką" powstanie estetyczny skwer dla mieszkańców

Dodano:
Koło. Przed "Jedynką" powstanie estetyczny skwer dla mieszkańców
Przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kole rozpoczęła się oczekiwana budowa skweru, służącego wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców.
 
Prace ziemne rozpoczyna przygotowanie podłoża pod chodnik. W ramach inwestycji zostaną przeprowadzone roboty budowlane: wykonanie układu komunikacyjnego, obiektów małej architektury takich jak fontanna, ławki, podest, hamaki, stoliki i kosze, wykonanie pomieszczenia technicznego dla potrzeb fontanny oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej (instalacje elektryczna, oświetleniowa, wodociągowa i kanalizacyjna) oraz nasadzenia roślin i założenie nowych trawników. Prace zakończą się w połowie listopada a kosztować będą 1.359.494 zł. Inwestycja będzie nieuciążliwa dla mieszkańców, nie zakłóci zajęć szkolnych.
 
Stworzenie nowego miejsca do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców to jeden z większych projektów realizowanych przez Urząd Miejski w Kole. - Poprawi to estetykę okolicy, co jest dla kolan bardzo ważne - powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. - W bliskości zabytkowego budynku "jedynki", skwer rekreacyjny, dostosowany do niego wizualnie, powinien stać się ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji. Wkrótce w otoczeniu SP nr 1 współistnieć będzie park, plac zabaw, siłownia i skwer. Sam nie mogę się doczekać końca projektu.
 
W najbliższych planach jest rewitalizacja Parku 600-lecia.
 
Ĺąródło: Miasto Koło 
Koło. Przed
Koło. Przed
Koło. Przed
Czytaj więcej na temat:
Koło, SP 1, szkoła, skwer, jedynka,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole