LM.plGaleriePuchar Polski Juniorów dla Zagłębia i Szabli. Bez koninian w finałach

Puchar Polski Juniorów dla Zagłębia i Szabli. Bez koninian w finałach

Szermierka

Reprezentanci Zagłębia Sosnowiec i Szabli Ząbki triumfowali podczas I Pucharu Polski Juniorów, który odbył się w sobotę w Koninie. Żaden z zawodników KKSz Konin nie awansował do ćwierćfinałów zawodów.

Rywalizację pań wygrała Zuzanna Lenkiewicz (Zagłębie Sosnowiec), która w finale pokonała swoją klubową koleżankę Zuzannę Poradę 15:13. Na podium stanęły jeszcze Maria Więckiewicz (Szabla Ząbki) i Ewa Wasilewska (UKS 13 Białystok). Żadna z koninianek nie awansowała do ćwierćfinału, najwyższe miejsce zajęła Zuzanna Buselt, sklasyfikowana na 25. pozycji.

Wśród panów najlepszy okazał się Benedykt Denkiewicz (Szabla Ząbki), który w finale wygrał z Marcelem Broniszewskim (Victor Warszawa) 15:12. Na najniższych stopniach podium stanęli Aleksander Denkiewicz (Szabla Ząbki) i Szymon Dąbrowski (UKS 13 Białystok). Najwyższe miejsce spośród zawodników KKSz Konin wywalczył Adam Kaczmarczyk, który był dziewiąty.