LM.plSportZnów mamy medale w skokach przez przeszkody. Prezydent nagrodził mistrzynie

Znów mamy medale w skokach przez przeszkody. Prezydent nagrodził mistrzynie

Jeżdziectwo

Na taki sukces trzeba było czekać ponad 25 lat. Ale było warto. Jego autorkami są Antonina Kucharska i Adriana Czarnecka, które zdobyły złote medale w skokach przez przeszkody.

Pierwsza z zawodniczek ma szesnaście lat i uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Koninie. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Sopocie zdobyła złoty medal w kategorii junior (przedział wiekowy 16-18 lat) w skokach przez przeszkody. Ostatnim, który tego dokonał był Mateusz Michalak (w 1998 roku). To trener Antoniny Kucharskiej, Adriany Czarneckiej i swojej córki - Heleny.

Adriana Czarnecka mieszka i uczy się w Skulsku, a w Lesznie zdobyła złoto Halowych Mistrzostw Polski Młodzików. W równoległe rozgrywanym Pucharze Polski zajęła jedenaste miejsce. Dwie lokaty wyżej w tych samych zawodach uplasowała się Helena Michalak. Dziesięciolatka wywalczyła dziewiąte miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski 2024 gr A0-kuce. Wszystkie trenują pod okiem trenera Mateusza Michalaka w Klubie Jeździeckim Jolly Jumper nieopodal Konina.

Takie sukcesy nie mogły nie zostać dostrzeżone przez prezydenta Konina, który na specjalnie zorganizowanym spotkaniu nagrodził nasze mistrzynie. Piotr Korytkowski pogratulował fantastycznych wyników doceniając zaangażowanie oraz trud rodziców i trenera. Bez nich po prostu tych dwóch złotych medali by nie było.

Z kolei Janusz Lipiński, dyrektor Zawodów Jeździeckich Konin Cup, zaproponował, by Antonina Kucharska, Adriana Czarnecka i Helena Michalak zostały ambasadorkami tych zawodów. Na co dziewczyny chętnie się zgodziły.

Sylwetki wszystkich naszych zawodniczek przedstawimy w najbliższych dniach w portalu LM.pl. Bądźcie czujni!