Skocz do zawartości
LM.plWiadomościBardzo młodzi radni obradowali w kolskim ratuszu

Bardzo młodzi radni obradowali w kolskim ratuszu

Dodano:
Bardzo młodzi radni obradowali w kolskim ratuszu
Koło

Uczniowie z klasy IV c Szkoły Podstawowej nr 5 w Kole mogli uczestniczyć w lekcji samorządności, czyli Dziecięcej Sesji Rady.

Uroczystość poprzedziło sadzenie pamiątkowego drzewa przed ratuszem, by dzień ten zapadł w pamięci młodych na długie lata i przypominał o wydarzeniu. Dzieci zostały powitane przez burmistrza Koła - Krzysztofa Witkowskiego i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Sobolewskiego. Przewodniczący przekazał insygnia władzy – okolicznościowy łańcuch – jednodniowemu przewodniczącemu Filipowi, tłumacząc, że ten drobny gest czyni obrady prawomocnymi. Młodzi radni doskonale poradzili sobie z przebiegiem sesji. Po zaprzysiężeniu, podjęli kilka uchwał i zadali włodarzom wiele ważnych pytań. Od najprostszych, by lepiej poznać kolskie władze po istotne, decydujące o przyszłym kształcie miasta. Dzieci chciały wiedzieć m. in. kiedy kolska „piątka” będzie mieć boisko.

Atmosfera spotkania, choć podniosła, ośmieliła dzieci na tyle, że zarzuciły burmistrza i przewodniczącego własnymi, improwizowanymi pomysłami i pytaniami, co spotkało się z dużym dorosłych władz.

Uczniowie zostali przygotowani do nowych ról przez wychowawcę Jolantę Zabłocką oraz nauczycielkę Andżelinę Witkowską. Obrady obserwowała także była wychowawczyni, Joanna Adamczyk i dumni rodzice. Dzieci wraz z nauczycielkami podziękowały za zaproszenie do ratusza, przyniosły kwiaty i własnoręcznie wykonane prace, a same obdarowane zostały miejskimi upominkami. 

Czytaj więcej na temat:
Koło, dziecięca sesja, ratusz Koło
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole